fbpx

Naujausi tyrimai atskleidė siaubingą faktą: Arbatos pakeliai užteršia gėrimą milijonais mikroplastiko dalelių

96 procentai arbatos mėgėjų mieliau renkasi arbatą pakeliuose nei birią arbatą.

Paprasčiausias jūsų geriama rytinė arbata gali būti užteršta milijonais mikroskopinių plastiko dalelių, rodo nauji tyrimai.

Britai, kaip arbatos mylėtojų tauta, kasmet išgeria maždaug 60,2 milijardo puodelių arbatos. Jūs tikriausiai esate įsitikinę, kad geriamos mėgstamiausios arbatos pakelis yra pagamintas tik iš arbatos ir popieriaus, bet tiesa yra kitokia. Apytiksliai 96 proc. arbatos maišelio sudaro yra polipropilenas – medžiaga, naudojama jiems užsandarinti ir užtikrinti, kad jie išlaikytų savo formą.

Pastaruoju metu didžiųjų arbatų prekinių ženklų gamintojams, įskaitant „Clipper“ ir „Abel & Cole“, pavyko visiškai atsisakyti šios žalingos cheminės medžiagos iš savo produktų.

Tačiau kiti gamintojai vis dar ieško sprendimo šiai problemai, to tai reiškia, kad daugelyje mūsų mėgstamų prekės ženklų arbatos maišelių vis dar yra plastiko.

Savo tyrimo pranešime publikuotame žurnale „Environmental Science & Technology“, McGilio universiteto tyrėjai (https://www.mcgill.ca/) svarstė kiek plastikiniai arbatos maišeliai išskiria į gėrimą mikro ir nanoplastikų.

Atsižvelgiant į tai, kad mokslininkai dar nežino, kiek šios mikroskopinės dalelės yra kenksmingos žmonėms, komanda taip pat norėjo ištirti plastiko poveikį mažiems vandens organizmams, vadinamiems „Daphnia Magna“ (mažas planktoninis vėžiagyvis), arba vandens blusoms, kurie yra pavyzdiniai organizmai, dažnai naudojami aplinkos tyrimuose.

Norėdami atlikti analizę, tyrėjai įsigijo keturias skirtingas komercines arbatas, supakuotas į plastikinius arbatos maišelius. Tuomet tyrėjai išardė maišelius, išėmė arbatos lapelius ir išplovė tuščius maišelius.

Tada jie šildė arbatos maišelius vandens induose, kad imituotų virimo sąlygas.

Naudodama elektroninę mikroskopiją, tyrėjų komanda nustatė, kad vienas plastikinis arbatos maišelis virimo temperatūroje į vandenį išleido apie 11,6 milijardo mikroplastiko ir 3,1 milijardo nanoplastinių dalelių.

Tyrėjai teigia, kad šis kiekis yra tūkstančius kartų didesnis nei tas, kuris anksčiau buvo nurodytas kituose maisto produktuose.

Kitame eksperimente tyrėjai vandens blusas girdė įvairiomis mikro ir nanoplastikų dozėmis iš arbatos maišelių. Nors gyvūnai išgyveno, tyrėjai pastebėjo, kad jie turėjo tam tikrų anatominių ir elgesio anomalijų.

Tyrėjai padarė išvadą, kad, nors išvados yra susijusios, reikia papildomų tyrimų, kad būtų galima nustatyti, ar plastikai gali turėti subtilesnį ar lėtesnį poveikį žmonėms.

Praėjusiais metais „Clipper“ – vienas didžiausių JK arbatos prekės ženklų – paskelbė, kad išleis iš bananų pagamintą arbatos maišelį be plastiko.

Bendrovė atskleidė, kad jau nuo 2018 m. Spalio mėn. Visą produkciją perkėlė į naujo tipo arbatos maišelį, kuriame vietoj plastikinio polipropileno sandariklio naudojamos natūralios augalinės kilmės medžiagos.

Arbatos maišeliams gaminti naudojamas abakos, pagamintos iš bananų augalų rūšių, ir biopolimero, pagaminto iš genetiškai nemodifikuotos augalinės medžiagos, vadinamos PLA, mišinys.

Šaltinis: The Independent.

Pilnų namų bendruomenės arbatos yra birios ir saugios naudoti tiek suaugusiems tiek ir vaikams. Mėgaukitės ekologiškų žolelių aromatu ir skoniu.

Naudokite ekologiškas, neužterštas ir birias arbatas. Mūsų asortimentą rasite čia.