fbpx
pnb vaistazoliu ukis

Senos tradicijos naujai

Pilnų namų bendruomenė – nuo 2001 metų vykdanti socialinę veiklą. Bendruomenės misija – pagalba vyrams, patekusiems į priklausomybę nuo alkoholio ar narkotikų.

Bendruomenė, sekdama senosiomis vienuolynų tradicijomis, įkūrė ekologinį vaistinių ir prieskoninių augalų ūkį. Ūkyje įrengtas parodinis vaistinių augalų herbulariumas. Tai vaistinių augalų daržas, pagal senovės vienuolynų tradicijas, kuris savo taisyklingomis geometrinėmis formomis patraukia kiekvieno dėmesį. Vaistinius augalus vienuoliai naudojo savo reikmėms ir aplinkinių kaimų gyventojams gydyti. Kvapieji – maistui, patalpoms (bažnyčiai) aromatizuoti. Simboliniais augalais buvo puošiama bažnyčia ir vienuolyno teritorija.

Ekologiška nuo pradžios iki pabaigos

Bendruomenės žolynuose šiandien auginama daugiau kaip 40 rūšių prieskoninių ir vaistinių augalų. Dar per 60 pavadinimų augalų renkami iš pievų ir miškų plotų. Sertifikuotame ekologiniame ūkyje išauginti ir surinkti augalai džiovinami sertifikuotoje ekologinėje džiovykloje. Žaliava rūšiuojama ir kruopščiai atrenkama. Vartotojui pateikiama tik aukščiausios kokybės žaliava. Iš įvairių komponentų sudaromi ir gaminami įvairūs arbatų mišiniai. Auginant ir renkant žaliavą bei visuose apdorojimo etapuose naudojamas tik rankų darbas.

certified organic product

Dzūkijos nacionalinio parko produkas

Dzūkijos nacionalinio parko produkto ženklas garantuoja, kad pirkėjas įsigyja autentišką produktą pagamintą  saugojamoje nacionalinio parko teritorijoje. Vykdoma ūkinė veikla nepažeidžia saugomų vertybių, turi etnografiniam regionui būdingus produktus.

Įsigydami tokį produktą prisidedate prie kaimo ekonomikos augimo.

XXI amžiaus technologijos

Ūkyje pastatyta ir puikiai veikia vaistinių ir prieskoninių augalų džiovykla. Ji įrengta pagal visus maisto paruošimo technologinei linijai keliamus reikalavimus. Džiovykloje išdžiovintos vaistažolės yra ypatingos – jos išdžiovintos naudojant saulės šilumos energiją. Sumontuotas 140 m2 dydžio saulės kolektorius pagamina reikiamą šilumą vaistažolėms išdžiovinti. Džiovykloje įdiegta procesų valdymo sistema nuolat stebi ir koreguoja įvairius fizinius parametrus džiovinimo eigoje. Tai garantuoja produkcijos kokybę.

Vaiztažolių džiovykla

Vaistinių ir prieskoninių augalų džiovykla.

Džiovykla džiovinimo procese naudoja saulės energijos pagaminitą šilumą.

Kolektoriaus pagalba išdžiovintos vaistažolės išlaiko nesuardytą savo fizinę struktūrą, išsaugo natūralią spalvą, kvapą ir skonį. Džiovykloje džiovinamos uogos, vaisiai ir grybai. Tai didžiausias Lietuvoje tokios paskirties įrenginys.

Bendruomenė, gamyboje naudodama atsinaujinančią saulės energiją, prisideda prie aplinkos taršos mažinimo.

Įsigydami tokį produktą prisidedate prie kaimo ekonomikos augimo.

Vykdant gamybinę veiklą daug dėmesio skiriama gyvosios gamtos tausojimui ir žmonių sveikatai.

Produktai - Gaminiai - Kūriniai

Iš ūkyje ekologiškai užaugintų ir išdžiovintų vaistinių augalų gaminamos įvairios arbatos, kurias jau spėjo pamėgti bendruomenėje apsilankantys žmonės. Gaminami dviejų rūšių vaistinių augalų mišiniai: pirmieji – specifiniai, skirti sveikatai; antrieji – kūnui ir sielai, tinkantys vartoti kasdien, darbe ir namie. Pilnų namų bendruomenė – pirmoji lietuviškų vaisinių arbatų gamintoja. Šios arbatos pagardintos džiovintomis uogomis ir vaisiais.

Didžiąją dalį mūsų gaminių galite įsigyti čia – ecoherbs.eu

Arbatų asortimentą papildo kuriami unikalūs prieskoninių augalų mišiniai skirti įvairiems patiekalams pagardinti: salotoms, sriuboms, mėsos ir daržovių troškiniams, žuvies, mėsos bei žvėrienos gaminiams. Mėgstantiems eksperimentuoti virtuvėje, siūlome net 13 skirtingų mišinių. Ir paprasta šeimininkė, ir restorano šefas atras naują patiekalų skonį su mūsų prieskoninėmis žolelėmis.

Turime produktų skirtų grožiui. Tai įvairūs hidrolatai plaukams ir hidrolatai veido odai.

Naujausia mūsų gaminių linija – maistinės pudros kapsulėse.

Įsigydami mūsų produktus prisidedate prie kaimo ekonomikos augimo ir ekologiškų produktų populiarinimo.